Można zjeść fast fooda, albo można udać się do pięknej restauracji ze smacznym i zdrowym jedzeniem. I w jednym i drugim miejscu się najemy, ale jakie będą tego konsekwencje? Podobnie jest z umowami na sprzedaż lub wynajem nieruchomości. Do dzieła! 3 krótkie powody, dla których oferujemy niemal wyłącznie umowy na… wyłączność.

1. 1 biuro – 1 transakcja.

Jeśli mamy coś drogiego naszemu sercu to dbamy, by miało jak najlepszą opiekę. Choćby nasze dzieci, robimy wszystko, by były bezpieczne i w dobrych rękach. Nie do pomyślenia jest, by 5 czy 10 osób jednocześnie lub na zmianę opiekowało się nimi. Podobnie jest z nieruchomościami. Często to dorobek naszego życia, stąd chcemy, by ktoś z całym oddaniem zajął się sprzedażą. Jeśli biur tych mamy 5 czy 10, to nie dość, że z każdym z nich musimy się kontaktować w przypadku jakichkolwiek zmian, to jeszcze najprawdopodobniej te biura nie poświęcą nam wystarczająco dużo czasu…

Przeciętny agent, który działa na umowach otwartych zajmuje się 100-150 ofertami. Możecie sobie wyobrazić ile czasu i pieniędzy poświęci na każdą z nich, jeśli wie, że inne biura mają dokładnie tę ofertę. Wybierając umowę na wyłączność, macie pewność, że agent zajmuje się kilkoma lub kilkunastoma ofertami. Wie o nich niemal wszystko, dba o potrzeby klientów i angażuje większe środki czasowe oraz finansowe.

2. Home Staging, profesjonalny fotograf z wieloletnim doświadczeniem i… dron!

Większość naszych ofert sprzedaży zawiera usługę Home Staging, czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedania (zmiany dot. wyglądu, prezentacji i uwypuklenia atutów dot. nieruchomości).

Pierwsze wrażenie ma gigantyczne znaczenie w sprzedaży nieruchomości. Nieatrakcyjne zdjęcia odstraszą większość potencjalnych kupujących. Korzystamy z usług profesjonalnego fotografa z ogromnym doświadczeniem. Zdjęcia są atrakcyjne, przez co sprawiają, że więcej potencjalnych klientów zwróci na nią uwagę. Wszak nie od dziś wiadomo, że kupujemy oczami.

Zdjęcia i filmy z drona to kolejna z usług której właściwie nie znajdziemy przy umowach otwartych. Inwestujemy własne środki, by zapewnić jak najszerszą reklamę i jak najbardziej atrakcyjną ofertę. Zdjęcia oraz filmy podnoszą atrakcyjność nieruchomości, zwiększają zasięg reklamy, a to prowadzi do szybszej sprzedaży po nieco wyższej cenie.

3. Prawidłowa lokalizacja zwiększa zainteresowanie.

Zdarzyła Wam się sytuacja, w której mieszkanie było atrakcyjne, ale po umówieniu się na oglądanie z biurem, pojechaliście na osiedle, które totalnie Wam nie odpowiada? Albo rezygnowaliście z oglądania nie wiedząc, gdzie to mieszkanie się znajduje? Korzystając z umowy na wyłączność, prezentujemy dokładną lokalizację nieruchomości, najczęściej wywieszamy baner, robimy zdjęcia budynku z zewnątrz, a także widok z okna. Nie boimy się, że inwestując duże pieniądze w reklamę, inne biuro przez przypadek sprzeda nieruchomość. Jest to gigantyczny plus dla sprzedającego (ograniczamy ilość odwiedzin osób, które nie są zainteresowany kupnem), a także dla kupującego (precyzyjnie wpasujemy się w konkretne potrzeby).

 

To tylko 3 krótkie powody, dla których warto wybrać biuro, które oferuje umowy na wyłączność. Pamiętajcie, że 5 czy 10 ofert tego samego mieszkania wygląda kiepsko na portalach ogłoszeniowych. Dodatkowo,  prezentowane informacje bardzo często się różnią, co powoduje brak poczucia bezpieczeństwa i pewności co do oferty.

Jeśli macie pytania dot. umowy na wyłączność lub chcą zadać inne pytanie z zakresu nieruchomości, to zapraszamy do kontaktu. Będzie nam niezwykle miło pomóc. 🙂