Od 1 września ruszył poprawiony program „Mieszkanie dla Młodych”. Dla przykładu: jeśli jesteście rodziną, która wychowuje troje dzieci to przy kupnie mieszkania za 150.000zł możecie otrzymać ponad 50.000 zł dopłaty. Maksymalnie można uzyskać ponad 100.000zł. To tak, jakby sprzedający z dnia na dzień obniżył cenę nieruchomości o 30%!

Można kupować na rynku wtórnym.

To najlepsza wiadomość dla mieszkańców naszego miasta. Do tej pory, dofinansowanie było dostępnie wyłącznie, gdy kupowaliśmy mieszkanie na rynku pierwotnym. Od 1 września można śmiało szukać mieszkania na rynku wtórnym. Maksymalna cena za metr kwadratowy w Kaliszu, na rynku wtórnym, to 3.400zł.

Dla kogo?

Dla osób samotnych lub rodzin, które nie przekroczyły 35 roku życia. Wystarczy, by w małżeństwie, tylko jedna osoba nie przekroczyła 35 roku życia.

Limit metrażu dla osób samotnych oraz rodzin z jednym lub dwójką dzieci to 75m2 dla mieszkania oraz 100m2 dla domu. Jeśli jednak rodzina posiada trójkę dzieci lub więcej to limit wzrasta do 85m2 dla mieszkania oraz 110m2 dla domu.

Limit cenowy dla rynku wtórnego to 3.438,90zł oraz dla rynku pierwotnego 4.203,10zł.

Ile możemy uzyskać?

Single mogą uzyskać 10% dofinansowania.
15% uzyskają rodziny, które wychowują jedno dziecko.
Większa pomoc dla rodzin wychowujących dwoje dzieci:

  • 20% dofinansowania (było 15%)

Dla rodzin wychowujących troje dzieci:

  • Zwolnienie z warunku „pierwszego mieszkania”. Rodziny z trójką dzieci mogą kupić kolejne mieszkanie z dofinansowaniem.
  • Zwiększenie metrażu objętego dofinansowaniem do 65m2 (było 50m2).
  • Brak limitu wiekowego.

Dodatkowe warunki.

  • Kredyt musi być przyznany na okres minimum 15 lat.
  • Osoby, które są lub były właścicielem mieszkania, nie otrzymają pomocy z programu MdM (zasada nie obowiązuje, gdy mamy trójkę i więcej dzieci.
  • Szersza lista kredytobiorców: po zmianach kredytobiorców będą mogły wesprzeć dowolne osoby (nie tylko najbliższa rodzina) w celu zwiększenia zdolności kredytowej.
  • Ograniczenie  wcześniejszej spłaty i nadpłaty: jeśli kredytobiorca w okresie 5 lat od dnia ustanowienia lub przeniesienia własności mieszkania, spłaci całość lub część kredytu – w wysokości większej niż przyznane mu wsparcie – będzie musiał zwrócić część dofinansowania wkładu własnego.

Obecnie ofertę MdM przedstawi 6 banków. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie pomożemy. Współpracujemy z najlepszym doradcą kredytów hipotecznych w Kaliszu. Zapraszamy do kontaktu: 661-570-874 lub wypełnijcie formularz kontaktowy i skontaktujemy się tak szybko, jak to tylko możliwe.