Każdemu właścicielowi nieruchomości na wynajem zależy na 3 rzeczach: świętym spokoju, regularnych płatnościach i długim okresie najmu tej samej osobie. To już ostatni dzwonek, żeby zacząć myśleć o wynajmie mieszkania w dobrej cenie i świetnej lokalizacji. Perełki szybko uciekają, więc jeśli nie chcecie mieć stresu pod koniec sierpnia lub września, to przeczytajcie kilka wskazówek i do dzieła:

  1. TERAZ!

    Najlepszy czas na wynajęcie był wczoraj. Drugi najlepszy jest dzisiaj. Dzwońcie, piszcie, pytajcie. Portale ogłoszeniowe, klatki schodowe, tablice ogłoszeń i… znajomi na FB. To nieoceniona pomoc w znalezieniu świetnego lokum. Różnego rodzaju grupy na Facebooku również świetnie się sprawdzają.

  2. Jak zostać wybranym?

    Po 1 musicie wzbudzać zaufanie. Mieliśmy kiedyś mieszkanie, na które zgłosiło się prawie 10 chętnych. Świetna lokalizacja, niska cena i dobrze urządzone. Perełka! Zgłosiły się różne osoby. Na samym końcu, po rozmowie z właścicielem uznaliśmy, że wszyscy by się nadawali, ALE… jedna para wzbudzała szczególnie duże zaufanie. Dobrze ubrani, mili, skromni i widać że im zależało. Nie pozwólcie, żeby uciekła Wam perełka przez nieschludny wygląd czy zbyt nonszalanckie podejście.

  3. Jak zaoszczędzić?

    Zaoszczędziliście jakieś większe środki lub Wasi rodzice już odłożyli pieniądze na wynajem? Dogadajcie się z właścicielem, żeby zamiast płacić co miesiąc np: 1000 zł, to zapłacisz rocznie 10.000 zł. Użyjcie argumentu dot. pewności wynajmu na długi okres czasu, bezproblemowych płatności i dbania jak o swoje. Większość właścicieli woli mieć nieco mniej, ale pewne, a nie co kilka miesięcy szukać nowej osoby.

Pamiętaj! Odkryjcie na czym najbardziej zależy właścicielowi, a zdobędziesz perełkę, której będą zazdrościć Wam znajomi. I dla powtórzenia. Właścicielowi zależy na świętym spokoju, regularnych płatnościach i możliwie jak najdłuższym najmie.

Powodzenia! 🙂